Terheqja e fytyres

Face lift Little Rock AR
Me kalimin e moshes, fytyra juaj plaket bashke me ju, duke zhvilluar vija te thella, leshim dhe depozita te padeshiruara dhjamore.

Lifting-u i fytyres permireson keto shenja te dukshme te plakjes ne nje procedure e cila e zbut pamjen e lekures se leshuar te fytyres dhe qafes, duke tonifikuar indet poshte lekures dhe duke eliminuar dhjamin e tepert.

Lifting i fytyres restauron pamjen e lemuar, rinore dhe konturet e kendshme te fytyres dhe qafes.

Procedura mund te varioje nga nje mini-lifting i fytyres minimalisht invaziv ne lifting te te gjithe fytyres dhe qafes. Ajo mund te kombinohet edhe me procedura te tjera si blefaroplastika, ngritja e vetullave dhe risiperfaqesimi i lekures. Lifting i fytyres eshte nje procedure ambulatore e aplikuar nen anestezi te pergjithshme. Fashot hiqen diten pas nderhyrjes, ndersa suturat pas 4-7 diteve. Diskomforti eshte minimal. Ju do te arrini pamjen e deshiruar afersisht 3-6 jave pas nderhyrjes, kohe ne te cilen kalojne edhe enjtja dhe mavijosja.

Sante Plus Aesthetich
Submitting your information...